افزایش امنیت اینستاگرام

افزایش امنیت اینستاگرام، اهمیت بسیار بالایی دارد، مخصوصا برای افرادی که از اینستاگرام در جهت کسب درآمد و افزایش فروش محصولاتشان استفاده می نمایند و یا حتی افرادی که وقت بسیاری در اینستاگرام صرف نمودن تا به محبوبیت و شهرت برسند. اینستاگرام در طی سال های اخیر، در ایران و کشور های دیگر محبوب تر شده است، بر اساس آخرین آمار، این شبکه اجتماعی ماهانه 1 میلیارد کاربر فعال دارد که در سال گذشته 500 میلیون نفر کاربر فعال داشته است. با ما همراه باشید تا با انجام مراحل زیر، امنیت اکانت اینستاگرام خود را افزایش دهید.

1- اکانت اینستاگرام خود را پرایوت (خصوصی) کنید

اگر اکانت اینستاگرام شما شخصی است و از آن جهت کسب درآمد استفاده نمی کنید، آن را پرایوت کنید. اگر عکس‌ها و اطلاعات شخصی خود را در اینستاگرام به اشتراک می‌گذارید، برای جلوگیری از سو استفاده دیگران، اکانت خود را پرایوت کنید.

2- رمز عبور

از رمز عبور (پسورد) قوی و پیچیده استفاده کنید. رمز عبور شما بهتر است تلفیقی از حروف کوچک و بزرگ، اعداد و علایم و کاراکترها باشد. هرگز از رمز عبور های یکسان برای اکانت‌های محتلف استفاده نکنید. با این کار، اگر برای یکی از پیج‌های شما مشکل امنیتی پیش بیاید، بقیه اکانت هایتان هم درگیر شوند.

3- فعالیت‌های ورودی را کنترل کنید

برای امنیت بیشتر پیج اینستاگرام، به بخش تنظیمات اینستاگرام بروید. سپس از بخش Security به Login Activity بروید. در این قسمت مکان‌هایی که از آنها در اینستاگرام خود وارد شده‌اید را چک کنید و می‌توانید مکان فعلی خود را تأیید کنید و به فعالیت‌های قبلی نگاه کنید. اگر مکان‌هایی وجود دارد که شما آنها را نمی‌شناسید، رمز عبور خود را تغییر دهید.

4- غیرفعال کردن وضعیت فعالیت

یکی از ویژگی‌های اینستاگرام این است که به افراد امکان می‌دهد تا ببینند که بقیه چه زمانی آنلاین بوده‌اند. شاید شما زمانی حوصله جواب دادن به دایرکت‌ها و پیام‌ها را نداشته باشید. در این صورت به تنظیمات اکانت خود بروید. از گزینه‌ها Privacy را انتخاب کنید و از آنجا می‌توانید Activity Status را خاموش کنید.

5- تگ عکس را دستی کنید

ممکن است کسی شما را در عکس‌های نامربوط و بد تگ کند و یا عکسی که دوست ندارید منتشر شود و دیگران منتشر کنند و شما را تگ کنند.

در این صورت نام کاربری شما به آن عکس‌ها اضافه می‌شود. برای جلوگیری از این کار، گزینه تگ کردن را به حالت دستی تغییر دهید.

به این معنی که شما تعیین کنید در کدام عکس تگ شوید و در کدام تگ نشوید. برای این کار مراحل زیر را

  1. به صفحه پروفایل خود بروید.
  2. بالای صفحه روی همبرگر منو بزنید.( سه خط موازی که به صورت افقی روی هم سوار شده اند) و Settings را انتخاب کنید.
  3. به وسط صفحه جدید بیایید و در قسمت Privacy and security گزینه Photos and videos of you را انتخاب کنید.
  4. دکمه کشویی Add Automatically را خاموش کنید.

6- تایید هویت دو مرحله‌ای را روشن کنید

یکی از مهم‌ترین نکات امنیت پیج اینستاگرام، فعال کردن تایید هویت دو مرحله‌ای است.

تایید هویت دو مرحله‌ای در واقع یک لایه امنیتی دیگر به امنیت پیج اینستاگرام شما اضافه می‌کند.

وقتی شما تایید هویت دو مرحلهای را روشن می‌کنید، اگر کسی حتی پسورد اینستاگرام شما را داشته باشد، به علت نداشتن کد دوم به حساب اینستاگرام شما دسترسی نخواهند داشت.

برای فعال کردن تایید هویت دو مرحله‌ای، به تنظیمات اینستاگرام بروید، از بخش Security، Two-Factor Authentication را انتخاب کنید. سپس بر روی Get Started کلیک کنید.

اینستاگرام به شما دو گزینه می‌دهد. یکی اینکه از طریق پیام کد را به شما بدهد و یا از طریق یک اپلیکیشن که باید گزینه Authentication App را انتخاب کنید.

اینستاگرام کد احراز هویت دو مرحله‌ای را به شما ارسال می‌کند.

از این به بعد هروقت که بخواهید وارد پیج اینستاگرام خود شوید، علاوه بر رمز عبور، کد ارسالی را نیز باید وارد کنید.

با رعایت کردن نکاتی که گفته شد، امنیت پیج اینستاگرام شما حفظ خواهد شد و نیازی به هکرها و تامین امنیت کنندگان پیج ندارید.