ثبت نام در ایرنیک

جهت ثبت دامین ir. به نام خودتان، نیاز است یک اکانت در کارگزاری رسمی ثبت دامنه ir. در سایت nic.ir داشته باشید. ساخت اکانت در nic.ir رایگان است و تنها کافی است تمام مراحل را به ترتیب، انجام دهید.
در ابتدا وارد صفحه اصلی سایت nic.ir شوید، در بالای صفحه روی “مشخصه های شناسه” و در ادامه “ساختن شناسه کاربری” کلیک نمائید.

شما اکنون در مرحله اول، یعنی “انتخاب نوع شناسه” هستید، از قسمت شخص حقیقی بر روی دکمه “تکمیل فرم و دریافت شناسه” کلیک کنید.

در حال حاضر شما در مرحله دوم، یعنی “وارد کردن مشخصات شناسه” هستید. در این مرحله تمام فیلد هایی را که با علامت (*) مشخص شده اند را با دقت تکمیل نمایید، سپس در فیلد پست الکترونیکی آدرس ایمیل فعال خود را یادداشت نماید و به این نکته توجه داشته باشید که در مراحل بعدی، جهت احراز هویت یک ایمیل به آدرس ایمیلی که شما در این مرحله وارد کردید، ارسال می شود. در بخش پرسش محرمانه یک سوال محرمانه دلخواه و در فیلد بعدی پاسخ دلخواه به سوال محرمانه را وارد نمایید. حتما در مراحل بعدی ساختن شناسه ایرنیک به سوال محرمانه و پاسخ آن نیاز دارید، آن ها را با دقت یاداشت کنید و در یک محل امن نگهداری کنید.