اندروید مارکت از ابتدای طراحی، تغییرات آهسته ولی معناداری را تجربه نموده است و هم‌اکنون تبدیل به پایگاهی شده که کاربران علاوه بر دریافت نرم‌افزارهای اندرویدی می‌توانند در آن کتاب و موسیقی بخرند و یا  حتی فیلم کرایه کنند. گوگل با ترکیب خدمات، بخش سرگرمی‌های خود سرویس تازه Google Play را راه‌اندازی کرده است. گوگل این خدمات جدید را یک تکامل برای اندروید مارکت دانسته و اعلام نموده Google Play تمام خدمات سرگرم کننده این شرکت را تحت نیز مورد پوشش قرار می‌دهد که شامل اندروید مارکت، گوگل موزیک و فروشگاه کتاب این شرکت است.

معرفی گوگل پلی گیمز

گوگل پلی گیمز (Google Play Games) به معنی بازی های گوگل پل یک سرویس بازی آنلاین و کیت توسعه نرم‌افزار است که توسط گوگل، بخشی از خط تولید گوگل پلی خود، برای سیستم عامل اندروید ارائه می‌شود. این برنامه از نمایه‌های گیمر، ذخیره‌سازی ابری، تابلوهای امتیازات اجتماعی و عمومی، دستاوردها و قابلیت‌های بازی چند نفره در زمان واقعی برخوردار است.

ویژگی های گوگل پلی گیمز

گوگل پلی گیمز در حقیقت یک سرویس بازی آنلاین است. شما می توانید وارد این برنامه شده و از میان هزاران بازی مختلف ارائه شده، یکی را انتخاب کرده و با دیگر افرادی که در آن بازی حضور دارند، رقابت کنید. برای برخورداری از تمامی امکانات گوگل پلی گیمز، لازم است که اولا گوگل پلی سرویس شما آپدیت باشد و ثانیا خود گوگل پلی گیمز نیز بروز رسانی شده باشد.
پس از فراهم آوردن این دو پیشنیاز، به راحتی می توانید از امکانات جالب توجه این سرویس آنلاین بازی بهره مند شوید که برخی از آن ها در ادامه توضیح داده شده است:

ساخت پروفایل

با استفاده از این قابلیت می توانید آیدی مخصوص به خود را ایجاد کنید و آخرین رکوردهای خود در بازی را مشاهده کنید.

دستاوردها و جداول رده بندی

در این بخش از گوگل پلی گیمز می توانید دستاوردهای خود را ببینید و با دیگر گیمر ها مقایسه کنید. با آن ها مبارزه کرده و تلاش خود را بیشتر کنید تا در جدول رده بندی رتبه های بالاتری را بدست آورید.

بازی های آفلاین

شما می توانید از لیست بازی های آفلاین گوگل پلی گیمز نیز بهره مند شوید و «پک-من»، «بازی کارتی یک‌نفره»، Snake — و «کریکت» بازی کنید.

ثبت بازی

شما می توانید از لحظات هیجان انگیز بازی خود تصویر برداری کرده و آن را مستقیما در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.
این برنامه تاکنون بیش از 1 میلیارد بار روی گوشی های اندرویدی نصب شده است و توانسته است امتیاز بسیار خوب 4.3 را از 5 دریافت کند.

همه جا با اکانت گوگل پلی گیمز، بازی کنید

از ویژگی های دیگری که شما را وادار به استفاده از برنامه Google Play Games می کند، امکان ادامه بازی با گوشی دیگر است. اگر شما گوشی خود را تغییر داده باشید و از سرویس گوگل پلی گیمز برای بازی کردن استفاده کرده باشید، دیگر نیاز نیست مراحل را از اول پشت سر بگذارید، کافیست تا اکانت گوگل خود را در گوگل پلی گیمز وارد کنید و به ادامه مراحل انجام شده در گوشی قبلیتان بپردازید.